Duben

Zdravíme vás čtenáři naši roztomilí z praktické druhé! Nyní se s vámi podělíme prostřednictvím nám vyčleněné strany o zážitky naše dubnové.

Tento měsíc se nesl ve znamení přípravných prací zahradnických. Pleli jsme, přehazovali kompost a tím jej chystali na záhon, očekávajíce velké výnosy. Sázení se nám ale opozdilo, protože stavebníci museli právě pod záhonem vést nový přívodní kabel pro elektriku do vznikajícího integračního centra, ale nyní je již vše připraveno a můžeme začít set i sázet.

Uplynulý měsíc byl také nabitý dalšími aktivitami. Probíhal projektový den Enviromentální výchova, měli jsme dvě přednášky Prevence závislostí a Prevence úrazů, které pro nás uspořádalo Regionální centrum podpory zdraví pro Pardubický kraj.

Po dvou letech, co nám život řídil koronáč, jsme se opět mohli zúčastnit atletického dopoledne na Městském atletickém stadionu a začít trénovat na atletický Parapohár, který organizuje spolek Atletika bez bariér. Konečně jsme se začali řádně hýbat, a někteří naši žáci podali slušné výkony. To jsme ještě podtrhli tím, že jsme s paní učitelkou Biškovou každou hodinu těláku sportovali na čerstvém vzduchu. Chodili jsme na procházky po městě, navštívili jsme naší paní asistentku Věru a našim ukrajinským přátelům donesli nějakou pochoutku.

V dubnu jsme také slavili Velikonoce. V hodinách rodinné výchovy jsme si povídali o významu Velikonoc, s paní učitelkou Ilonkou Středovou jsme pekli Velikonočního beránka a v hodinách pracovních činností jsme si my, chlapi ze třídy, upletli pomlázky.

Věříme dámy, že jste řádně omlazeny a vy pánové řádně pohlazeni.

Přejeme vám krásné jarní dny! My z praktické druhé zdravíme!